Разлика помеѓу преработките на „Одбрана (фудбал)“

Додадени 43 бајти ,  пред 9 години
с
r2.7.1) (Робот: Додава ckb:بەرگریکار (تۆپی پێ)
с (r2.7.1) (Бот Додава: sv:Försvarare (fotboll))
с (r2.7.1) (Робот: Додава ckb:بەرگریکار (تۆپی پێ))
[[simple:Defender (football)]]
[[sk:Obranca (futbal)]]
[[ckb:بەرگریکار (تۆپی پێ)]]
[[sr:Одбрамбени играч (фудбал)]]
[[sv:Försvarare (fotboll)]]
4.138

уредувања