Пасха: Разлика помеѓу преработките

Додадени 47 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.1) (Робот: Додава ml:പെസഹാ (യഹൂദമതം)
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (r2.7.2+) (Робот: Додава diq:Pesax)
с (r2.7.1) (Робот: Додава ml:പെസഹാ (യഹൂദമതം))
[[lt:Pascha]]
[[hu:Pészah]]
[[ml:പെസഹാ (യഹൂദമതം)]]
[[arz:عيد الفصح]]
[[ms:Paskah Yahudi]]
86.434

уредувања