Разлика помеѓу преработките на „Меланизам“

Додадени 26 бајти ,  пред 8 години
с
r2.7.1) (Робот: Додава bg:Меланизъм
с (r2.5.1) (Бот Додава: eo:Melanismo)
с (r2.7.1) (Робот: Додава bg:Меланизъм)
[[Категорија:Дерматолошка терминологија]]
 
[[bg:Меланизъм]]
[[ca:Melanisme]]
[[de:Melanismus]]
86.434

уредувања