Десеттобој: Разлика помеѓу преработките

Додадени 37 бајти ,  пред 14 години
нема опис на уредувањето
(Нова страница: Десетобој е атлетички повеќебој (десет дисциплини) за мажи воведен како атлетичка...)
 
Нема опис на уредувањето
* Прв ден: 100 m, [[скок во далечина]], [[фрлање ѓуле]], [[скок во височина]], 400 m.
* Втор ден: 110 m со пречки, [[фрлање диск]], [[скок со стап]], [[фрлање копје]], 1500 m.
 
[[Категорија:Спорт]]
Анонимен корисник