Разлика помеѓу преработките на „Куту (остров)“

Додаден 1 бајт ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
с (MacedonianBoy ја премести страницата Куту (атол) на Куту (остров))
'''Куту''' е остров во сојузната држава [[Чук]] во [[Микронезија]]. Островот сочинува една од општините во државата.
 
==Наводи==