Разлика помеѓу преработките на „Куту (остров)“

Додадени 595 бајти ,  пред 8 години
Создадена страница со: '''Куту''' е остров во сојузната држава Чук во Микронезија. Островот сочинува едн...
(Создадена страница со: '''Куту''' е остров во сојузната држава Чук во Микронезија. Островот сочинува едн...)
(нема разлика)