Разлика помеѓу преработките на „Банско (град)“

Додадени 2 бајти ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
с (r2.7.2) (Бот Додава: hy:Բանսկո)
с
 
[[Категорија:Населени места во Општина Банско]]
[[Категорија:Банско| ]]
[[Категорија:Зимски туристички центар]]
[[Категорија:Градови во Пиринска Македонија]]