Деванагари: Разлика помеѓу преработките

Одземен 41 бајт ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Infobox Writing system
|name=Деванагари
[[Категорија:Индиски писма]]
[[Категорија:Хинди]]
[[Категорија:Санскритски зборови и фрази]]
 
[[ar:ديوناكري]]