Разлика помеѓу преработките на „Фелисити Хафман“

Додадени 242 бајти ,  пред 13 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
 
== Филмографија ==
 
[[Слика:DesperateHousewives041.jpg|thumb|right|Фелисити Хафман во улогата на ''Линет Скаво'' во четвртата сезона на серијата ''„[[Очајни домаќинки]]“'']]
 
*1988: ''„Работите се менуваат“ (Things Change)''
*1990: ''Reversal of Fortune'' како Мини
153

уредувања