Транспирација: Разлика помеѓу преработките

Додаден 11 бајт ,  пред 11 година
с
r2.7.2) (Робот: Менува sk:Transpirácia (botanika)
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Робот: Додава mr:बाष्पोत्सर्जन)
с (r2.7.2) (Робот: Менува sk:Transpirácia (botanika))
[[ru:Транспирация]]
[[simple:Transpiration]]
[[sk:Transpirácia (botanika)]]
[[sl:Transpiracija]]
[[sr:Транспирација]]
9.281

уредување