Разлика помеѓу преработките на „1999“

Одземени 394 бајти ,  пред 9 години
* Излегува во печат првото издание на [[Обединето Кралство|британското]] [[списание]] ''[[The Chap]]''.
== Родени ==
27 Октомври: Рената Вучкова- Позната пејачка
13 Септембри: Сара Трајкова- Позната актерка
05 Фебруари: Стефани Цветанова- Директорка на Мак Прогрес
26 Август: Марио Јованов- Политичар
08 Април: Гоце Цонев- Познат кошаркар
 
== Починале ==
Анонимен корисник