Википедија:МФА за англиски јазик: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
с (Робот: Додава ilo, bg, ang, or; менува en:Wikipedia:IPA for English)
сНема опис на уредувањето
* [[САМПА табела за англиски јазик]]
 
[[Категорија:Википедија:МФА|Англиски]]
[[Категорија:Англиска фонологија]]
[[Категорија:Англиски јазик]]