Разлика помеѓу преработките на „Шехадет“

Додадени 29 бајти ,  пред 7 години
кат.
с (r2.7.1) (Бот Додава: sr:Шехадет)
(кат.)
:: „Верувам во Аллах; и Неговите Ангели; и Неговите Книги; и Неговите Пратеници; и во Судниот Ден; и во Судбина, дека сите нешта се од Аллах (и добро и лошо“.
 
[[Категорија:ИсламПет столба на исламот]]
 
[[ar:شهادتان]]
1.083

уредувања