Труба: Разлика помеѓу преработките

Додадени 13 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.1) (Робот: Додава ur:ترم
сНема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Робот: Додава ur:ترم)
[[Категорија:Лимени дувачки инструменти]]
[[Категорија:Воена музика]]
 
 
[[af:Trompet]]
[[tr:Trompet]]
[[uk:Труба (музичний інструмент)]]
[[ur:ترم]]
[[vi:Trumpet]]
[[vo:Topet]]
86.434

уредувања