Разлика помеѓу преработките на „Нур-Султан“

Додадени 20 бајти ,  пред 7 години
с
r2.7.2) (Робот: Додава mzn:آستانه
с (Робот: Додава lez:Астана)
с (r2.7.2) (Робот: Додава mzn:آستانه)
[[Категорија:Градови во Централна Азија]]
[[Категорија:Планирани градови]]
 
[[vep:Astana]]
 
[[ace:Astana]]
[[mi:Astana]]
[[mr:अस्ताना]]
[[mzn:آستانه]]
[[ms:Astana]]
[[mn:Астана]]
[[uk:Астана]]
[[ug:Astana]]
[[vep:Astana]]
[[vi:Astana]]
[[vo:Astana]]
4.126

уредувања