Теофан Исповедник: Разлика помеѓу преработките

Додадени 185 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
{{Infobox saint
|name=Теофан Исповедник
|birth_date=758
|death_date=817
|feast_day=12 март
|venerated_in=
|image=Image Theopanes nicea.png
|imagesize=
|caption=
}}
'''Теофан Исповедник''' е хрисатијански светец од [[9 век]].