Теофан Исповедник: Разлика помеѓу преработките

Додадени 666 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
{{наводи}}
 
[[Категорија:Римокатолички светци од Грција]]
 
[[Категорија:Светци од Анадолија]]
[[Категорија:Римокатолички светци од Анадолија]]
[[Категорија:Грчки светци]]
[[Категорија:Византиски историчари]]
[[Категорија:Византиски светци]]
[[Категорија:Православни светци]]
[[Категорија:Христијански светци од 9 век]]
[[Категорија:Византијци од 8 век]]
[[Категорија:Византијци од 9 век]]
 
[[ar:تيوفان المعرّف]]