Знаме на Гренада: Разлика помеѓу преработките

Додадени 27 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.1) (Робот: Додава gl:Bandeira de Granada
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Робот: Додава gl:Bandeira de Granada)
{{Гренада-никулец}}
{{Средна Америка по тема|Знаме на}}
 
[[Категорија:Државни знамиња во Средна Америка|Гренада]]
 
[[af:Vlag van Grenada]]
[[fa:پرچم گرانادا]]
[[fr:Drapeau de la Grenade]]
[[gl:Bandeira de Granada]]
[[ko:그레나다의 국기]]
[[hi:ग्रेनाडा का ध्वज]]
[[yo:Àsìá ilẹ̀ Grẹ̀nádà]]
[[zh:格林納達國旗]]
 
[[Категорија:Државни знамиња во Средна Америка|Гренада]]
86.434

уредувања