Киргиски јазик: Разлика помеѓу преработките

Додадени 32 бајти ,  пред 11 година
с
r2.7.2) (Робот: Додава ckb:زمانی قرغیزی
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.2+) (Робот: Додава new:किरगिज भाषा)
с (r2.7.2) (Робот: Додава ckb:زمانی قرغیزی)
[[sco:Kyrgyz leid]]
[[sk:Kirgizština]]
[[ckb:زمانی قرغیزی]]
[[sr:Киргиски језик]]
[[fi:Kirgiisin kieli]]
21.521

уредување