Дуло: Разлика помеѓу преработките

Додадени 76 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
[[Податотека:KhanAsparuh.jpg|дясно|thumb|270px|Споменик на кан Аспарух - Творец и прв владетел на [[Бугарија|Дунавска Бугарија]]]]
 
'ДУШКО РИСТОВ Е ПОЗНАТ ПЕДЕР.ИСТО ТАКА ИМА МНОГУ ПРЕКАРИ:FASUL DUSNKA KOMUNALEC
'''Дуло''' e peder.i e poznat pod imeto grav.
 
[[Категорија:Династии]]
Анонимен корисник