Википедија:ВикиПроект Одржување: Разлика помеѓу преработките

с (→‎Секојдневни задачи: ситна поправка)
 
==Неделни задачи==
[[Податотека:CVN logo.svg|90п|лево|врска=]]
{{lorem}}
#<big>'''Неделно Вики-Чистење!'''</big>
#:Уредувачка акција во која волонтери се собираат на Википедија секој викенд во исто време и заеднички средуват статии кои имаат потреба од внимание.
#:'''Пријавете се за следната акција!''' Учесниците добиваат ВикиНаграда за учество, а најдобриот уредувач добива дополнително признание. Собирајте ВикиНагради за изборот на највредните корисници на крајот од годината.
#:
#:
 
==Долгорочни задачи==