Разлика помеѓу преработките на „Зборник на Миладиновци“

с
Отстрането уредувањето на 212.73.146.73, вратено на последната верзија на Виктор Јованоски
с (Отстрането уредувањето на 212.73.146.73, вратено на последната верзија на Виктор Јованоски)
 
==Надворешни врски==
*[http://promacedonia.org/bugarash/bnpesni/bgnpesni.pdf „Бугарски народни песни“]
*[http://www.gbiblsk.edu.mk/adm/images/zbornik.pdf „Зборникот“]