Разлика помеѓу преработките на „Урду“

Додадени 32 бајти ,  пред 8 години
с
r2.7.1) (Робот: Додава ckb:زمانی ئوردوو
с (Kiril Simeonovski ја премести страницата Урдуски јазик на Урду: Јазикот е познат како „урду“.)
с (r2.7.1) (Робот: Додава ckb:زمانی ئوردوو)
[[simple:Urdu]]
[[sk:Urdčina]]
[[ckb:زمانی ئوردوو]]
[[sr:Урду]]
[[sh:Urdu]]
4.138

уредувања