Разлика помеѓу преработките на „Пердика I“

Одземен 41 бајт ,  пред 13 години
с
Отстрането уредувањето на 79.125.240.238, вратено на последната верзија на SieBot
с (Отстрането уредувањето на 79.125.240.238, вратено на последната верзија на SieBot)
'''Пердика I''' бил крал на [[Античка Македонија]] кој владеел од [[700 п.н.е]] до [[678 п.н.е]]Perdika gi soedinil makedonskite pleminja.
 
{{start box}}