Разлика помеѓу преработките на „Пердика I“

Додаден 41 бајт ,  пред 13 години
нема опис на уредувањето
'''Пердика I''' бил крал на [[Античка Македонија]] кој владеел од [[700 п.н.е]] до [[678 п.н.е]]Perdika gi soedinil makedonskite pleminja.
 
{{start box}}
Анонимен корисник