Киргиски јазик: Разлика помеѓу преработките

Додадени 40 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.2+) (Робот: Додава new:किरगिज भाषा
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.2) (Робот: Додава uz:Qirg'iz tili)
с (r2.7.2+) (Робот: Додава new:किरगिज भाषा)
[[mn:Кыргыз хэл]]
[[nl:Kirgizisch]]
[[new:किरगिज भाषा]]
[[ja:キルギス語]]
[[no:Kirgisisk]]
127.228

уредувања