Разлика помеѓу преработките на „Линукс“

Нема измена во големината ,  пред 9 години
с
r2.7.2) (Робот: Менува te:లినక్స్
с (r2.7.2) (Бот Додава: sr:Линукс)
с (r2.7.2) (Робот: Менува te:లినక్స్)
[[be:Linux]]
[[be-x-old:Linux]]
[[bg:Линукс]]
[[bar:Linux]]
[[bs:Linux]]
[[br:Linux]]
[[bg:Линукс]]
[[ca:GNU/Linux]]
[[ceb:Linux]]
[[ta:குனூ/லினக்சு]]
[[tt:Linux]]
[[te:లినక్సులినక్స్]]
[[th:ลินุกซ์]]
[[tr:Linux]]
[[ur:لینکس]]
[[vec:Linux]]
[[vep:Linux]]
[[vi:Linux]]
[[fiu-vro:Linux]]
[[bat-smg:Linux]]
[[zh:Linux]]
[[vep:Linux]]
9.281

уредување