Крушоради: Разлика помеѓу преработките

Додадени 243 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
| општина=
| околија=
| популација= 301
| поштенски број=
| повикувачки број=
 
== Историja ==
Селото потпаднало под власта на Грција, по [[Втората Балканска војна]] во 1913 година со [[Букурешкиот договор]].
 
== Економија ==
 
== Личности ==
*Стојан Гоговчев
Македонскиот*Никола Груев - дедо на македонскиот премиер Никола Груевски
 
Македонскиот премиер Никола Груевски
 
== Култура и спорт ==