Грузиска азбука: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 10 години
с
r2.7.2+) (Робот: Менува ro:Alfabetul georgian
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
с (r2.7.2+) (Робот: Менува ro:Alfabetul georgian)
[[pl:Alfabet gruziński]]
[[pt:Alfabeto georgiano]]
[[ro:Alfabetul Georgiangeorgian]]
[[ru:Грузинское письмо]]
[[simple:Georgian alphabet]]
127.214

уредувања