Џовани Борџија: Разлика помеѓу преработките

Додадени 43 бајти ,  пред 11 година
с
r2.7.1) (Робот: Додава en:Giovanni Borgia, 2nd Duke of Gandia
[проверена преработка][проверена преработка]
(Создадена страница со: мини|десно|200п|Наводен портрет на Џовани Борџија '''Џовани Борџ...)
 
с (r2.7.1) (Робот: Додава en:Giovanni Borgia, 2nd Duke of Gandia)
{{наводи}}
[[Категорија:Борџија]]
[[Категорија:Вонбрачни папски деца]]
 
[[bg:Джовани Борджия]]
[[ca:Joan Borja]]
[[de:Juan Borgia, 2. Herzog von Gandía]]
[[en:Giovanni Borgia, 2nd Duke of Gandia]]
[[es:Juan Borgia (1474)]]
[[fr:Giovanni Borgia (1474-1497)]]
86.434

уредувања