Светлински тек: Разлика помеѓу преработките

Додадени 23 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.2) (Робот: Додава fa:شار نوری
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
с (r2.7.2) (Робот: Додава fa:شار نوری)
 
[[be:Светлавы паток]]
[[bar:Liachtstrom]]
[[bg:Светлинен поток]]
[[bar:Liachtstrom]]
[[ca:Flux lluminós]]
[[cs:Světelný tok]]
[[en:Luminous flux]]
[[es:Flujo luminoso]]
[[fa:شار نوری]]
[[fr:Flux lumineux]]
[[is:Ljósflæði]]
21.521

уредување