Разлика помеѓу преработките на „Разговор со корисник:Ehrlich91“

с (Покана за Вики средба)
== Покана за Вики средба ==
На 2 март 2012 година (петок), со почеток во 20.00 часот, во кафулето EveryDay во Скопје, ќе се одржи Вики средба на која уредувачите на википедија на македонски јазик и нејзините корисници ќе имаат прилика да се дружат и разговараат за теми од заеднички интерес. Се радуваме што во изминатиот период уредувавте на википедија и со задоволство ве покануваме на средбата. Повеќе информации за средбата може да најдете [[Википедија:Вики средба|тука]], односно за локацијата на кафулето - http://g.co/maps/qq7q5. Поздрав. [[User:Brest-bot|Brest-bot]] <small>([[User talk:Brest-bot|разговор]])</small> 17:59, 1 март 2012 (CET)
 
== Јубилејна статија (55.000) ==
Здраво. Потсетување дека е во тек [[Википедија:Јубилејни статии/55.000|гласањето за јубилејна статија]]. Се надевам дека и за овој јубилеен број ќе избереме статија со занимлива содржина.--[[User:Kiril Simeonovski|Kiril Simeonovski]] <small>([[User talk:Kiril Simeonovski|разговор]])</small> 16:19, 20 март 2012 (CET)