Труба: Разлика помеѓу преработките

Додадени 50 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Додава: als:Trompete)
сНема опис на уредувањето
 
[[Категорија:Лимени дувачки инструменти]]
[[Категорија:Воена музика]]
 
 
[[af:Trompet]]
4

уредувања