Каврак: Разлика помеѓу преработките

Одземени 66 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Додава: fr:Kavrak)
сНема опис на уредувањето
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Каврак''' е село во [[Општина Кратово]].
 
{{Мак-никулец}}
<!-- Ако имате податок, напишете го после знакот = -->
{{Инфокутија за село во Република Македонија|
| слика мапа=
| име=Каврак
| општина=[[Општина Кратово]]
| популација= 62
| година= 2002
| поштенски број=
| надморска височина=
| веб=
}}
'''Каврак''' е село во [[Општина Кратово]].
 
{{Мак-никулец}}
 
== Географиja и местоположба ==