Разлика помеѓу преработките на „Категорија:Историја на Уругвај“

с
r2.6.5) (Бот Додава: br:Rummad:Istor Uruguay
с (r2.7.2) (Бот Додава: da:Kategori:Uruguays historie)
с (r2.6.5) (Бот Додава: br:Rummad:Istor Uruguay)
[[bg:Категория:История на Уругвай]]
[[bs:Kategorija:Historija Urugvaja]]
[[br:Rummad:Istor Uruguay]]
[[ca:Categoria:Història de l'Uruguai]]
[[cs:Kategorie:Dějiny Uruguaye]]
2.347

уредувања