Разлика помеѓу преработките на „Пер Мертезакер“

Одземени 22 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
}}
 
'''Пер Мертезакер''' ({{lang-de|Per Mertesacker}}) (роден на {{роден на|29 |септември|1984}} во {{роден во|Хановер}}, [[Западна Германија]]) е Германски фудбалер кој игра за [[ФК Вердер БременАрсенал|Вердер БременАрсенал]] и за [[Национален фудбалски тим на Германија|Германија]].
 
== Клубска кариера ==