Занает: Разлика помеѓу преработките

Додадени 22 бајти ,  пред 11 година
с
r2.7.2) (Робот: Додава simple:Handicraft
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.2) (Робот: Додава eu:Eskulangintza)
с (r2.7.2) (Робот: Додава simple:Handicraft)
[[sa:शिल्पकला]]
[[sq:Artizanati]]
[[simple:Handicraft]]
[[sl:Obrt]]
[[sr:Занат]]
21.521

уредување