Разлика помеѓу преработките на „Јаглехидрат“

Нема измена во големината ,  пред 9 години
с
r2.6.4) (Робот: Менува ckb:کاربۆھایدرەیت
с (r2.7.1) (Бот Додава: io:Karbohidrato)
с (r2.6.4) (Робот: Менува ckb:کاربۆھایدرەیت)
[[sk:Sacharid]]
[[sl:Ogljikovi hidrati]]
[[ckb:کاربۆهایدرەیتکاربۆھایدرەیت]]
[[sr:Угљени хидрати]]
[[sh:Ugljeni hidrati]]
126.816

уредувања