Споменик на слободата (Истанбул): Разлика помеѓу преработките

с
Бришење на "Sisli_abide-i_hurriyet.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на [[commons:User:Fast...
сНема опис на уредувањето
с (Бришење на "Sisli_abide-i_hurriyet.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на [[commons:User:Fast...)
{{Infobox Historic building
|name =Споменик на слободата <br /> Hürriyet Anıtı<br /> Abide-i Hürriyet
|image =Sisli abide-i hurriyet.jpg
|caption = Поглед кон споменикот.
|map_type =