Разлика помеѓу преработките на „Социологија“

Одземен 1 бајт ,  пред 8 години
правописни поправки
с (r2.7.1) (Бот Додава: uz:Sotsiologiya)
(правописни поправки)
 
===Здравје и болест===
СоциологијатСоциологијата анана здравјето и болеста се сосредоточува врз социјалните ефекти од и јавните мислења за болестите, хендикепите и процесот на стареење. Медицинската социологија, за контраст, се сосредоточува врз внатрешните работи на медицинските организации и клинички институции. Во Британија, социологијата беше воведена во медицинската наставна програма по Извештајот на Гуденоу (144).
 
===Интернет===
Анонимен корисник