Махараштра: Разлика помеѓу преработките

Додадени 38 бајти ,  пред 10 години
с
r2.6.4) (Робот: Додава ne:महाराष्ट्र
Нема опис на уредувањето
с (r2.6.4) (Робот: Додава ne:महाराष्ट्र)
[[be-x-old:Махараштра]]
[[bh:महाराष्ट्र]]
[[br:Maharashtra]]
[[bg:Махаращра]]
[[br:Maharashtra]]
[[ca:Maharashtra]]
[[cs:Maháráštra]]
[[ms:Maharashtra]]
[[nl:Maharashtra]]
[[ne:महाराष्ट्र]]
[[new:महाराष्ट्र]]
[[ja:マハーラーシュトラ州]]
127.116

уредувања