Разлика помеѓу преработките на „Света“

Додадени 295 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Додава: fr:Sveta)
 
== Личности ==
* [[Оливер Бакрески]] (р.1971) - универзитетски професор на институтот за безбедност, одбрана и мир, при Филозофскиот Факултет на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“
 
== Култура и спорт ==