Дискус: Разлика помеѓу преработките

Додадени 20 бајти ,  пред 11 година
с
r2.7.2) (Робот: Додава kk:Дискус
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Додава: ca:Symphysodon)
с (r2.7.2) (Робот: Додава kk:Дискус)
[[it:Symphysodon]]
[[he:דיסקוס]]
[[kk:Дискус]]
[[lt:Diskai]]
[[hu:Diszkoszhalak]]
9.281

уредување