Разлика помеѓу преработките на „Црногорски јазик“

Додадени 3 бајти ,  пред 9 години
с
r2.7.2) (Робот: Менува ilo:Pagsasao a Montenegrino
с (r2.7.2) (Бот Додава: fa:زبان مونته‌نگروئی)
с (r2.7.2) (Робот: Менува ilo:Pagsasao a Montenegrino)
[[frp:Montènègrin]]
[[az:Çernoqor dili]]
[[bs:Crnogorski jezik]]
[[bg:Черногорски език]]
[[bs:Crnogorski jezik]]
[[cs:Černohorština]]
[[co:Lingua montinigrina]]
[[hsb:Čornohoršćina]]
[[hr:Crnogorski jezik]]
[[ilo:MontenegrinPagsasao languagea Montenegrino]]
[[it:Lingua montenegrina]]
[[he:מונטנגרית]]