Разлика помеѓу преработките на „Норвешка круна“

Нема измена во големината ,  пред 9 години
с
r2.7.2) (Робот: Менува ar:كرونة نروجية
с (r2.7.1) (Бот Додава: fa:کرون نروژ)
с (r2.7.2) (Робот: Менува ar:كرونة نروجية)
 
[[af:Noorse kroon]]
[[ar:كرونهكرونة نروجية]]
[[be:Нарвежская крона]]
[[bg:Норвежка крона]]
[[hu:Norvég korona]]
[[mr:नॉर्वेजियन क्रोन]]
[[ro:Coroană norvegiană]]
[[nl:Noorse kroon]]
[[ja:ノルウェー・クローネ]]
[[pl:Korona norweska]]
[[pt:Coroa norueguesa]]
[[ro:Coroană norvegiană]]
[[ru:Норвежская крона]]
[[se:Norgga ruvdno]]
9.281

уредување