Табитеуеја: Разлика помеѓу преработките

Додадени 17 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
(Создадена страница со: thumb|250px|Сателитска снимка на Табитеуеја. [[Податотека:KI Gilbert islands mk.P...)
 
Нема опис на уредувањето
 
[[de:Tabiteuea]]
[[en:Tabiteuea]]
[[es:Tabiteuea]]
[[fr:Tabiteuea]]