Разлика помеѓу преработките на „Урду“

Додаден 41 бајт ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
с (r2.7.2) (Робот: Додава kv:Урду)
* [http://www.employees.org/~daftary/urdu.html Урду речник]
* [http://www.myurdunews.com/ Урду јазик]
 
{{Индоирански јазици}}
 
[[Категорија:Јазици во Индија]]