Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Егејско Море“

нема опис на уредувањето
с (r2.7.2) (Бот Додава: fa:الگو:دریای اژه)
|titlestyle = background:lightsteelblue
|groupstyle = background:lightsteelblue
|image = [[СликаFile:ЕгејскоAegean Мореwith соlegends легендаMK.gifsvg|250px|Егејското Море]]
|list1 = <div width="100%" style="background-color:#f0f0f0;"><center><font size="2">'''Општо'''</font></center></div>
|group2 = '''Држави'''