Разлика помеѓу преработките на „Теночтитлан“

Нема измена во големината ,  пред 8 години
с
r2.7.2) (Робот: Менува be-x-old:Тэначтытлян
с (r2.7.1) (Бот Додава: be-x-old:Ценачтытлян)
с (r2.7.2) (Робот: Менува be-x-old:Тэначтытлян)
[[ay:Tinochtitlan]]
[[be:Тэначтытлан]]
[[be-x-old:ЦеначтытлянТэначтытлян]]
[[bg:Теночтитлан]]
[[ca:Tenochtitlán]]