Сент Крој: Разлика помеѓу преработките

Одземени 14 бајти ,  пред 10 години
с
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.2+) (Робот: Менува ru:Санта-Крус (Виргинские острова))
[[pt:Saint Croix]]
[[ro:Saint Croix, Insulele Virgine Americane]]
[[ru:Санта-Крус (остров, Виргинские острова)]]
[[simple:Saint Croix, U.S. Virgin Islands]]
[[sr:Сент Крој (острво)]]
127.180

уредувања